Biodiversiteit onder druk
Graad | 2de graad secundair onderwijs |
---|---|
Combineren | Veldwerk water BBI |
Heide-eXPerts |
! Nieuw !
'Biodiversiteit onder druk' is een nieuwe activiteit voor de tweede graad van het secundair onderwijs. Deze is te volgen vanaf maart 2023. Via de knop hierboven kan je jouw bezoek al vastleggen.
Kraak de klimaatcode

'Biodiversiteit onder druk' staat helemaal in het teken van biodiversiteit, klimaat en hoe deze twee factoren elkaar beïnvloeden. De leerlingen trekken onze natuurtuin in om de plaatselijke biodiversiteit van dichterbij te bekijken. Zo ontdekken ze wat biodiversiteit precies is en waarom die belangrijk is voor een gezonde planeet.
De klimaatverandering heeft echter invloed op de aanwezige planten en dieren. Aan de hand van verschillende opdrachten leggen de leerlingen de link tussen de verandering van het klimaat en de lokale biodiversiteit.

Als rode draad doorheen de activiteit worden de leerlingen uitgedaagd om fake news over deze onderwerpen de wereld uit te helpen. Aan de hand van verschillende hints tijdens de opdrachten kraken de leerlingen de klimaatcode en maken het werk van klimaathackers ongedaan!
Praktisch
- Vraag de leerlingen om stevige schoenen, reservesokken en regenkledij te voorzien.
- Deel de groep vooraf op in zes kleine teams. Dit spaart tijd op de dag zelf.
- De activiteit kan door 4 groepen van maximum 22 leerlingen gevolgd worden.
Meer informatie over de kostprijs, bereikbaarheid en duur van de activiteit vind je hier.
Voorbereiding in de klas
Voordat de leerlingen naar het PIME komen wordt het sterk aangeraden om de leerlingen voor te bereiden. Gelieve jouw leerlingen in te leiden in:
- de oorzaken en gevolgen van de klimaatverandering,
- betekenis en de verschillende soorten van biodiversiteit.
Gebruik hiervoor ons lesmateriaal: