Activiteiten voor de lerarenopleiding
1. NME in de praktijk
Het PIME gunt studenten leerkracht secundair onderwijs een blik achter de schermen. Toekomstige leerkrachten ervaren hoe het is om als leerling een activiteit bij het PIME te volgen. Ze volgen één of twee activiteiten zoals Heide-eXPerts, Veldwerk water BBI, Biodiversiteit onder druk, Voedselkringloop, Expeditie natuur of Excursie Landschapsverandering en klimaatadaptatie en bekijken deze PIME-activiteiten door een didactische bril.
Wil je hier meer over weten of je bezoek reserveren? Contacteer het reservatieteam van het PIME en zij helpen je verder.
2. Stageplaatsen op het PIME
Wil je voor een bepaald vak je stage bij ons uitvoeren? Contacteer ons. Mogelijke taken kunnen zijn: activiteiten meevolgen, leerlingen begeleiden, ondersteuning educatieve team bij uitwerken educatieve activiteiten en evaluatie, … De stageplaatsen zijn beperkt tot studenten van de lerarenopleiding secundair onderwijs en kunnen plaatsvinden in oktober of maart tot en met mei.
3. Kennismaking met het PIME (+ demo activiteit)
Het educatieve team stelt graag de werking van het PIME voor op jullie hogeschool en/of universiteit. We lichten kort toe hoe het centrum voor natuur- en milieueducatie werkt en wat er te beleven valt. Dit kan zowel in de lerarenopleiding lager onderwijs alsook secundair onderwijs.
Indien gewenst kunnen de studenten een demo van een activiteit naar keuze meevolgen waarbij we verschillende onderdelen en praktijkvoorbeelden op een interactieve manier delen.
Voor meer informatie over inhoud en beschikbaarheid, contacteer het reservatieteam van het PIME.